Paskelbtas pirmasis kvietimas teikti paraiškas naujuoju 2023-2027 m. programos „Nordplus“ laikotarpiu

Šiaurės ministrų tarybos programa „Nordplus“ kviečia Šiaurės ir Baltijos šalių institucijas bei organizacijas, dirbančias su švietimu ir mokymu, teikti paraiškas 2023 metams. Jei jūs arba jūsų organizacija dirba švietimo ar mokymo srityje, turite galimybę teikti paraiškas „Nordplus“ finansavimui, tarpvalstybiniam studentų, mokinių ar mokytojų mobilumui, taip pat jungtiniams projektams ir tinklo veikloms tarp švietimo įstaigų ir organizacijų užsienyje: Danijoje, Estijoje, Farerų salose, Suomijoje, Grenlandijoje, Islandijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Švedijoje ir Alanduose.

 

Paraiškų teikimo terminas – 2023 m. vasario 1 d. Turimų lėšų bendra suma siekia 9.5 mln. eurų.

 

KAS NAUJO PROGRAMOJE?

Šiaurės ministrų taryba priėmė sprendimą dėl naujos, ekologiškos, konkurencingos ir socialiai tvarios Šiaurės regiono vizijos iki 2030 m. Siekiama, kad regionas taptų tvariausiu ir labiausiai integruotu regionu pasaulyje. „Nordplus“ palaiko šią viziją išryškindama svarbiausius akcentus.

 

2023 m. ir 2024 m. programa „Nordplus“ kviečia teikti paraiškas, kurių tema – „Švietimo bendradarbiavimo stiprinimas siekiant socialiai tvarios ateities“ (angl. “Enhancing Educational Cooperation for a Socially Sustainable Future”). Šis akcentas yra susijęs su visomis „Nordplus“ paprogramėmis ir visais švietimo sektoriais. Sąvoka „socialinis tvarumas“, apjungia visus šio klausimo aspektus, pavyzdžiui, nuo socialinės lygybės ir žmogaus teisių iki kultūrinės kompetencijos ir bendruomenės atsparumo. Į šią temą taip pat integruotas Šiaurės šalių konkurencingumas, grindžiamas žiniomis, inovacijomis, judumu ir skaitmenine integracija.

 

Palankiai bus vertinamos paraiškos, kuriose akcentuojamas socialinio tvarumo ir lygybės aspektas. Tačiau taip pat laukiama iniciatyvų, susijusių su kitomis temomis ar klausimais. Geriausi projektai visada finansuojami neatsižvelgiant į temą ar akcentą.

 

Daugiau apie „Nordplus“ finansavimo galimybes skaitykite 2023 m. „Nordplus“ vadove.

 

„NORDPLUS“ PAPROGRAMĖS 2023–2027 M.

„Nordplus“ programą sudaro 5 paprogramės, apimančios visą švietimo sektorių. Kiekviena paprogramė perteikia Šiaurės ministrų tarybos tikslus geresnei projektų kokybei ir bendradarbiavimui Šiaurės ir Baltijos šalių regione pasiekti.  Daugiau informacijos apie tikslus taip pat galite sužinoti „Nordplus“ programos vadove.

Trys paprogramės – „Nordplus Junior“, „Nordplus Adult“ ir „Nordplus Higher Education“ –  paremtos sektoriniu požiūriu, o „Nordplus Horizontal“ ir „Nordplus Nordic Languages“ paprogramės daugiausia dėmesio skiria tarpsektorinėms veikloms ir bendradarbiavimui Šiaurės šalių kalbų srityje.

Per visas „Nordplus“ paprogrames galite teikti paraiškas projektams ir tinklų veikloms, o „Nordplus Junior“, „Nordplus Adult“ ir „Nordplus Higher Education“ suteikia galimybę gauti finansavimą taip pat mobilumo veikloms.

 

Penkios „Nordplus“ paprogramės skirtos:

  •  „Nordplus Junior“ – paprogramė ikimokykliniam, pradiniam ir viduriniam ugdymui, bei profesiniam mokymui.
  • „Nordplus Higher Education“ – paprogramė aukštojo mokslo sektoriui.
  • „Nordplus Adult“ – paprogramė suaugusiųjų švietimui.
  • „Nordplus Horizontal“ – paprogramė tarpsektoriniams švietimo projektams.
  • „Nordplus Nordic Languages“ – paprogramė, skirta stiprinti Šiaurės šalių kalbų supratimą.

 

TOLESNI ŽINGSNIAI

Jei prireiks pagalbos paraiškos teikimo procese, peržiūrėkite nuoseklaus paraiškų teikimo vadovą.
„Nordplus“ paraiškų teikimo terminas yra 2023 m. vasario 1 d. 23:59 val. (Centrinės Europos laiku).

 

„NORDPLUS“ PROGRAMOS VADOVAS

Tai vadovas visiems paraiškų teikėjams, kuriame galima rasti konkrečios informacijos apie kiekvieną iš paprogramių ir reikalavimus joms. „Nordplus“ programos vadovą rasite čia.

 

„ESPRESSO“ – „NORDPLUS“ PARAIŠKŲ TEIKIMO SISTEMA

Šioje sistemoje galite kurti ir pateikti savo projekto paraišką. Užsiregistruokite ir prisijunkite prie „Espresso“ čia.

 

PARTNERIŲ PAIEŠKOS DUOMENŲ BAZĖ

Jūsų teikiama paraiška turi būti bendra kelių institucijų ar organizacijų iš skirtingų valstybių iniciatyva. Jei ieškote partnerių savo projektui, juos galite rasti užsiregistravę „Nordplus“ partnerių paieškos sistemoje.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

INFORMACIJA

Šis programos „Nordplus“ kvietimo įgyvendinimas priklauso nuo Šiaurės ministrų tarybos biudžeto projekte numatytų lėšų paskirstymo. Galutinį biudžetą tvirtins Šiaurės ministrų taryba, prieš biudžetinius metus, jei tam pritars nacionaliniai parlamentai.

 

REKOMENDACIJOS

 

Kviečiame 2023 m. sausio 17 d. dalyvauti Švietimo mainų paramos fondo organizuojamuose programos „Nordplus“ konsultaciniuose internetiniuose seminaruose. Seminarų metu aptarsime paprogramių galimybes bei aptarsime kokybiškos paraiškos parengimo klausimus. Detalesnė informacija bus atnaujinta artimiausiu metu www.nordplus.lt

 

2023 m. sausio 9 d.  13:00-14:00 val. kviečiame dalyvauti virtualioje kavinėje (anglų k.) „Nordplus café“, susitikimo metu bus pateikta informacija apie kvietimą teikti paraiškas. Registruokitės į virtualų susitikimą paspaudę šią nuorodą: https://link.webropolsurveys.com/S/4CAF5E1EE84ADCB7.

 

Jei turite klausimų prašome kreiptis nurodytais kontaktais, juos galite rasti čia.

 

Sekite „Nordplus“ programos naujienas:

www.nordplus.lt

https://www.facebook.com/wearenordplus

https://www.nordplusonline.org/

                                                 

Užsiregistruoti ir gauti naujienlaiškius anglų kalba galite čia.

 

Linkime Jums kūrybiškų idėjų ir sėkmės rengiant bei teikiant paraiškas!