„Nordplus“ programos kvietimas teikti paraiškas 2022 metams

Šiaurės ministrų tarybos programa „Nordplus“ kviečia Šiaurės ir Baltijos šalių institucijas bei organizacijas teikti paraiškas 2022 metams. Tai penktasis ir paskutinis „Nordplus“ programos 2018 – 2022 m. etapo kvietimas. Jei Jūsų institucija veikia švietimo ar profesinio mokymo srityje, galite teikti paraiškas „Nordplus“ finansavimui: tarpvalstybiniam studentų, mokinių ar mokytojų mobilumui, jungtiniams projektams ir tinklo veikloms tarp švietimo organizacijų šiose šalyse ir autonominiuose regionuose: Alandų salose, Danijoje, Estijoje, Farerų salose, Grenlandijoje, Islandijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje.

 

Paraiškų teikimo terminas – 2022 m. vasario 1 d. 23:59 val. (Centrinės Europos laiku). Bendra kvietimo suma apie 9,5 mln. eurų.

 

Programos „Nordplus“ pokyčiai esant „Covid-19“

 2022 m. paraiškoms taikomos bendrosios „Nordplus“ programos taisyklės. Tačiau, jei pandemija vėl įsibėgėtų, bus nustatytos lankstesnės programos taisyklės kaip 2020 ir 2021 metais (pvz. virtualus mobilumas, projekto įgyvendinimo laikotarpio pratęsimas ir kt.).

 

„Nordplus“ programos akcentas 2022 m. 

2022 m. „Nordplus“ programoje laukiamos paraiškos, kurių tema „Bendradarbiavimo stiprinimas švietimo srityje ir mokinių, studentų bei suaugusiųjų parengimas siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai ateityje“ (angl. ”Enhancing educational cooperation and preparing pupils, students and adults for a greener future”). Šis akcentas yra susijęs su visomis „Nordplus“ paprogramėmis ir visais švietimo sektoriais. Šia tema taip pat integruojamas Šiaurės šalių konkurencingumas, pagrįstas žiniomis, inovacijomis, mobilumu ir skaitmenine integracija. Palankiai bus vertinamos paraiškos, skirtos tvaresnei (žalesnei) ateičiai. Tačiau taip pat laukiama iniciatyvų kitomis temomis ar klausimais. Geriausi projektai visada finansuojami neatsižvelgiant į temą ar akcentą.

 

„Nordplus“ paprogramės 2018–2022 m.

 „Nordplus“ programą sudaro penkios paprogramės, apimančios visus švietimo sektorius:

  • „Nordplus Junior“ – projektų, tinklų ir mobilumo veiklos tarp iki/priešmokyklinio, pradinio ir vidurinio ugdymo bei profesinio mokymo institucijų
  • „Nordplus Higher Education“ – projektų, tinklų ir mobilumo veiklos aukštojo mokslo sektoriuje
  • „Nordplus Adult“ – projektų, tinklų ir mobilumo veiklos tarp suaugusiųjų švietimo ir mokymo organizacijų
  • „Nordplus Horizontal“ – tarpsektorinių švietimo projektų ir tinklų veiklos
  • „Nordplus Nordic Languages“ – projektų ir tinklų veiklos, skirtos stiprinti Šiaurės šalių kalbų mokymą ir mokymąsi.

 

Kiekviena paprogramė perteikia Šiaurės ministrų tarybos tikslus geresnei švietimo projektų kokybei ir bendradarbiavimui Šiaurės ir Baltijos šalių regione pasiekti. Daugiau informacijos apie šiuos tikslus galite rasti „Nordplus“ programos vadove.

Trys paprogramės – „Nordplus Junior“, „Nordplus Adult“ ir „Nordplus Higher Education“ – paremtos sektoriniu dalyvavimu, o „Nordplus Horizontal“ ir „Nordplus Nordic Languages“ paprogramės daugiausia dėmesio skiria tarpsektorinėms švietimo veikloms ir bendradarbiavimui Šiaurės šalių kalbų srityje.

Visose „Nordplus“ paprogramėse galite teikti paraiškas projektams ir tinklų veikloms, o „Nordplus Junior“, „Nordplus Adult“ ir „Nordplus Higher Education“ suteikia galimybę gauti finansavimą taip pat ir mobilumo veikloms.

 

Kas toliau?

 

Kita informacija

  • Danijos Pietų Šlėzvigo mokyklų asociacijos (Dansk Skoleforening for Sydslesvig) mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo institucijos gali dalyvauti projektuose kaip Danijos valstybės finansuojami partneriai. Daugiau apie tai skaitykite „Nordplus“ programos vadove https://www.nordplusonline.org/how-to-apply/handbook/
  • Šis programos „Nordplus“ kvietimo įgyvendinimas priklauso nuo Šiaurės ministrų tarybos biudžeto projekte numatytų lėšų paskirstymo. Galutinį biudžetą tvirtins Šiaurės ministrų taryba, prieš biudžetinius metus, jei tam pritars nacionaliniai parlamentai.
  • Sekite „Nordplus“ programos naujienas:

https://www.facebook.com/wearenordplus

https://www.nordplusonline.org/

http://www.nordplus.lt/

 

Kilus klausimų kviečiame kreiptis į paprogramių administratorius:

 

„Nordplus Junior“ paprogramės koordinatorė Lietuvoje Lina Ramanauskė

+370 6 462 8596 El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

„Nordplus Higher Education“ paprogramės koordinatorius Lietuvoje Vitalijus Zenčenko

+370 6 675 9896 El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

„Nordplus Adult“, „Nordplus Horizontal“ ir „Nordplus Nordic Languages“ paprogramių koordinatorė Lietuvoje Edita Trečiokienė

+370 6 585 7669 El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

Linkime Jums kūrybiškų idėjų ir sėkmės rengiant bei teikiant paraiškas!