Paskelbtas programos „Nordplus“ kvietimas teikti paraiškas 2021 metams

Šiaurės ministrų tarybos programa „Nordplus“ kviečia Šiaurės ir Baltijos šalių institucijas bei organizacijas teikti paraiškas 2021 metams. Jei jūs arba jūsų organizacija dirba švietimo ir profesinio mokymo srityje, galite teikti paraiškas „Nordplus“ finansavimui, tarpvalstybiniam studentų, mokinių ar mokytojų mobilumui, taip pat jungtiniams projektams ir tinklo veikloms tarp švietimo įstaigų ir organizacijų šiose šalyse ir autonominiuose regionuose: Alandų salose, Danijoje, Estijoje, Farerų salose, Grenlandijoje, Islandijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje.

 

Paraiškų teikimo terminas – 2021 m. vasario 1 d. 23:59 val. (Centrinės Europos laiku). Bendra turimų lėšų suma siekia apie 9,5 mln. eurų.

 

Kas naujo programoje?

Pagrindinis 2020–2021 m. programos „Nordplus“ akcentas yra ekologiškesnė ateitis. Nauja Šiaurės šalių vizija, kad iki 2030 m. Šiaurės šalių regionas taptų labiausiai integruotu ir tvariausiu regionu pasaulyje. Pagrindinis pokytis programoje „Nordplus“ 2021 m. – programa skatina organizacijas inicijuoti ir dalyvauti projektuose, kuriais sprendžiamos aplinkosaugos problemos.

 

Programos „Nordplus“ pokyčiai esant „Covid-19“  

Siekdama įveikti „Covid-19“ keliamus iššūkius, programos „Nordplus“ administracija patvirtino kelis laikinus pasikeitimus 2020 m. programoje. Pokyčiai galės būti įgyvendinti tol, kol tęsis pandemija.

Projektų vykdytojai skatinami ir toliau bendradarbiauti bei užsiimti įprasta veikla. Projektai gali vykti su „Covid-19” apribojimais, tokiais kaip kelionių atšaukimas arba renginių perkėlimas į virtualiąją erdvę.

 

Pagrindiniai laikini pasikeitimai:

  • Fizinis mobilumas gali būti keičiamas virtualiu mobilumu.
  • Patvirtintas skaitmeninės/virtualios veiklos finansavimas, kuris galės būti naudojamas tiesioginėms išlaidoms, tokioms kaip IT palaikymo paslauga, reikiamos techninės, programinės įrangos įsigijimas, arba netiesioginėms išlaidoms, tokioms kaip dalyvių mokymai.
  • Bus padengtos virtualių susitikimų, kurie pakeis fizinius susitikimus, išlaidos.
  • Dotacijos gavėjai su nepasibaigusia dotacijos sutartimi taip pat turės galimybę pratęsti projekto laikotarpį, kad galėtų įgyvendinti atidėtas veiklas.
  • Ypatingais atvejais gali būti taikomos nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės.

 

Nordplus“ paprogramės 2018–2022 m.

Programą „Nordplus“ sudaro penkios paprogramės, apimančios visus švietimo sektorius. Kiekviena paprogramė perteikia Šiaurės ministrų tarybos tikslus geresnei projektų kokybei ir bendradarbiavimui Šiaurės ir Baltijos šalių regione pasiekti.  Daugiau informacijos apie tikslus galite sužinoti „Nordplus“ programos vadove.

Trys paprogramės – „Nordplus Junior“, „Nordplus Adult“ ir „Nordplus Higher Education“ – paremtos sektoriniu požiūriu, o „Nordplus Horizontal“ ir „Nordplus Nordic Languages“ paprogramės daugiausia dėmesio skiria tarpsektorinėms veikloms ir bendradarbiavimui Šiaurės šalių kalbų srityje.

Per visas „Nordplus“ paprogrames galite teikti paraiškas projektams ir tinklų veikloms, o „Nordplus Junior“, „Nordplus Adult“ ir „Nordplus Higher Education“ suteikia galimybę gauti finansavimą taip pat ir mobilumo veikloms.

 

Penkios „Nordplus“ paprogramės skirtos:

  • „Nordplus Junior“ – paprogramė ikimokykliniam, pradiniam ir viduriniam ugdymui bei profesiniam mokymui.
  • „Nordplus Higher Education“ – paprogramė aukštojo mokslo sektoriui.
  • „Nordplus Adult“ – paprogramė suaugusiųjų švietimui.
  • „Nordplus Horizontal“ – paprogramė tarpsektoriniams švietimo projektams.
  • „Nordplus Nordic Languages“ – paprogramė, skirta stiprinti Šiaurės šalių kalbų mokymą ir mokymąsi.

 

Naujas programos „Nordplus“ akcentas 2021–2022 m.

2021 ir 2022 m. programa „Nordplus“ laukia paraiškų, kurių tema „Bendradarbiavimo stiprinimas švietimo srityje ir mokinių, studentų bei suaugusiųjų parengimas siekiant ekologiškesnės ateities“.

Šis „Nordplus“ akcentas yra susijęs su visomis „Nordplus“ paprogramėmis ir visais švietimo sektoriais.

Šia tema taip pat integruojamas Šiaurės šalių konkurencingumas, pagrįstas žiniomis, inovacijomis, mobilumu ir skaitmenine integracija.

Palankiai bus vertinamos paraiškos, skirtos ekologiškesnei ateičiai. Tačiau taip pat laukiama iniciatyvų kitomis temomis ar klausimais. Geriausi projektai visada finansuojami neatsižvelgiant į temą ar akcentą.

 

Tolesni žingsniai

Jei prireiks pagalbos paraiškos teikimo procese, peržiūrėkite nuoseklaus paraiškų teikimo vadovą.
„Nordplus“ paraiškų teikimo terminas yra 2021 m. vasario 1 d. 23:59 val. (Centrinės Europos laiku).

Nordplus“ programos vadovas
Tai vadovas visiems paraiškų teikėjams, kuriame galima rasti konkrečios informacijos apie kiekvieną iš paprogramių ir reikalavimus joms. „Nordplus“ programos vadovą rasite čia.

„Espresso“ – „Nordplus“ paraiškų teikimo sistema
Šioje elektroninėje sistemoje galite pildyti ir pateikti savo projekto paraišką. Užsiregistruokite ir prisijunkite prie „Espresso“ čia.

Partnerių paieškos duomenų bazė
Jūsų teikiama paraiška turi būti bendra kelių institucijų ar organizacijų iš skirtingų valstybių iniciatyva. Jei ieškote partnerių savo projektui, juos galite rasti užsiregistravę „Nordplus“ partnerių paieškos sistemoje.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 „Nordplus“ dotacijos patenka į ES valstybės pagalbos reglamentą. Nuo 2018 m. Danijos Pietų Šlėzvigo mokyklų asociacijos (Dansk Skoleforening for Sydslesvig) mokyklos gali dalyvauti projektuose kaip Danijos valstybės finansuojami partneriai. Daugiau apie tai skaitykite „Nordplus“ vadove.

Šis programos „Nordplus“ kvietimo įgyvendinimas priklauso nuo Šiaurės ministrų tarybos biudžeto projekte numatytų lėšų paskirstymo. Galutinį biudžetą tvirtins Šiaurės ministrų taryba, prieš biudžetinius metus, jei tam pritars nacionaliniai parlamentai.

 

Kilus klausimų prašome kreiptis į paprogramių administratorius:

Nordplus Junior“ paprogramės koordinatorė Lietuvoje Lina Ramanauskė
+370 646 28 596 El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

„Nordplus Higher Education“ paprogramės koordinatorius Lietuvoje Vitalijus Zenčenko

+370 667 59 896 El. paštas:  Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nordplus Adult“, „Nordplus Horizontal“ ir „Nordplus Nordic Languages“ paprogramių koordinatorė Lietuvoje Edita Trečiokienė

+370 658 57 669 El. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.