Programos „Nordplus“ projektas „Seniors On-line“ pripažintas kokybiškiausiu projektu

2019 m. lapkričio 13 d. Menų fabrike „Loftas“ įvyko kasmetinis šventinis „Kokybės konkurso“ apdovanojimų renginys. Jame įvertinti ir apdovanoti geriausi programų „Erasmus+“ ir „Nordplus“ projektai.

Daug dėmesio skirta socialinės įtraukties temai ir jos plėtojimui tarptautiniuose projektuose. Susirinkusius svečius pasveikino Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, išskirtiniais rezultatais džiaugėsi Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Jau tryliktą kartą vykstančiuose apdovanojimuose mintimis apie socialinę įtrauktį savo pranešime „Būti (ki)TOKIAM šiandien Lietuvos visuomenėje“ dalijosi psichologė, Pasaulio sveikatos organizacijos tarptautinės programos diplomuota psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertė ir aktyvistė Karilė Levickaitė. Ji daugiau nei 15 metų dirba psichikos sveikatos, negalios ir žmogaus teisių srityse, dalyvauja psichikos sveikatos politikoje ir teisėkūroje, vykdo visuomenės švietimą jautriomis visuomenei temomis.

Šiemet buvo įteikti net du Specialieji prizai už kokybiškiausiai įgyvendintus projektus socialinės įtraukties tema. Vienas iš nugalėtojų buvo Soros International House įgyvendintas programos „Nordplus“ projektas „Seniors On-line“.

 „Seniors On-line“ yra dvejų metų trukmės programos „Nordplus Adult“ projektas, orientuotas į IT ir anglų kalbos mokymąsi senjorams.

Projekto tikslas – stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių senjorų anglų kalbos ir IT žinias, padėti jiems įveikti sunkumus, kylančius dėl baimės naudoti svetimą kalbą ir naująsias IT. Taip pat projektu bus skatinamas bendravimas tarp skirtingų kultūrų žmonių bei siekiama sukurti tvirtą pagrindą senjorams naujai įgytų kompetencijų taikymui ir po projekto įgyvendinimo pabaigos. 

Projekto rezultatai – e. knyga http://book.seniorsonline.eu/​, kurioje pateikiama anglų kalbos ir skaitmeninio raštingumo įgūdžių mokymo metodika, pagrįsta patrauklia animacija ir trumpu filmu apie senjorų patirtis pamokose, kuriose įvairios realaus gyvenimo situacijos modeliuojamos dialogų pagalba.

Daugiau informacijos: www.seniorsonline.eu

Švietimo mainų paramos fondas džiaugiasi kokybiškai įgyvendintų projektų gausa bei tais, kurie savo veikla nuolat tobulina švietimo sistemą.